Najnowszej generacji wysokiej czystości gliniany stosowane do oczyszczania ścieków i wody.

 Ekologiczne środki do odladzania dróg i redukcji pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5.

  1. pl
  2. en

Skontaktuj się z nami

Sprzedaż soli drogowej oraz ICE & DUST-AWAY (CMA)

Aktualności / BLOG

Zgodnie z treścią art. 61 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - (tekst jedn.: Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) Prawo budowlane nakłada obowiązek na właściciela lub zarządcę obiektu budowlanego do usuwania zalegającego śniegu na dachu, ponieważ może dojść do przeciążenia konstrukcji budynku  oraz do tworzenia sopli, nawisów śnieżnych, które mogą być zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi. Właściciel bądź zarządca, który nie wywiąże się z obowiązku odśnieżania dachu może zostać ukarany mandatem lub zakazem użytkowania obiektu.

 

Konieczność odśnieżania przede wszystkim dotyczy wielkopowierzchniowych dachów płaskich, dla których obciążenie śniegiem jest zasadniczą wielkością. Wielkie powierzchnie płaskich dachów mają niewielki kąt nachylenia a opady atmosferyczne w postaci śniegu same z nich się nie zsuną, zatem śnieg zniknie, gdy się go rozpuści lub zostanie z nich usunięty. Nie usuwany śnieg gromadzi się, zwiększa swój ciężar i swoją objętość. W efekcie może dojść do przeciążenia budynku i uszkodzenia konstrukcji obiektu, co może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

 

Jednym ze sposobów na uniknięcie gromadzenia się śniegu na dachach  jest systematyczne odśnieżanie, szczególnie w okresie obfitych opadów. Śnieg  na dachach można usuwać ręcznie za pomocą łopat lub mechanicznie. Inną metodą jest rozpuszczanie śniegu poprzez posypywanie dachu solą. Należy jednak upewnić się, że sól nie uszkodzi elementów dachu.

 

Alternatywą dla konwencjonalnej soli drogowej jest ICE & DUST-AWAY(CMA). 

Jest to ekologiczny środek, który posiada udokumentowane osiągnięcia z zakresu odladzania i jest bezpieczny dla wszelkich materiałów oraz dla środowiska. Zgodnie z oświadczeniem producenta produkt nie ma negatywnego wpływu na takie materiały jak: beton, żeliwo szare, żeliwo SFERO, stal węglowa, stal 304, stal 316, aluminium, stal nierdzewna, włókno szklane, HDPE, EPDM, PE, PA, PCW, PP. Dlatego może być bezpiecznie stosowany do zwalczania śniegu i lodu na dachach Państwa magazynów.

 

Zaletą stosowania ICE & DUST-AWAY jest również to, że środek zapobiega tworzeniu się glonów, mchu i kamienia. Ponadto stosując ICE & DUST-AWAY przyczynicie się Państwo również do poprawienia jakości powietrza w Polsce, które jest szczególnie zanieczyszczone przez CO2 w okresie jesienno-zimowym .

 

Mamy nadzieję że, ICE & DUST-AWAY okaże się antidotum na Państwa problemy związane z zimowym utrzymaniem dachów i pozwoli Państwu bezpiecznie przetrwać każdą kapryśną aurę w nadchodzących sezonach jesienno- zimowych oraz zaoszczędzi Państwa czas i pieniądze.

ekologicznie oznakowany produkt do odśnieżania dachów wielkopowierzchniowych

Ekologiczne odladzanie dachów wielkopowierzchniowych

19 września 2020
09 grudnia 2020
  Zachęcamy do zapoznania się z wynikami badań: Studies of some measures to reduce road
13 listopada 2020
Rozwój gospodarczy, wzrost konkurencyjności, wysokie koszty zatrudnienia, błędy pracy ludzkiej, wyższa wydajność, lepsza jakość
19 września 2020
Zgodnie z treścią art. 61 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r.
31 sierpnia 2020
Nazwa produktu: ICE & DUST-AWAY ICE & DUST-AWAY PLUS 25 ICE & DUST-AWAY PLUS

Bożena Katarzyna Dobrowolska

telefon: +48 509 599 409

Adres: 95-015 Głowno,

ul. Łąkowa 18

NIP: 7331028800

REGON: 471499575 

O NAS

SÓL DROGOWA

 


 

Logo BKD & Partners - sól drogowa, CMA, ICE & DUST-AWAY

ICE & DUST AWAY

FLOKULANTY:

KONTAKT:

STRONA GŁÓWNA

DUST AWAY

CHLOREK MAGNEZU

CHLOREK WAPNIA