04 grudnia 2023

Ukryty koszt soli drogowej – Czy przydrożne drzewa mogą mieć cichego wroga?

Octan wapniowo-magnezowy z dodatkiem mrówczanu potasu

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy istnieją ukryte koszty zimowego utrzymania dróg? Podczas gdy polegamy na tradycyjnej soli do walki z lodem, nasze ukochane drzewa przydrożne płacą za to cenę. Sól drogowa niszczy nie tylko roślinność, ale koroduje również drogi, chodniki i różne elementy infrastruktury, drażni łapy naszych ukochanych zwierząt i wnosi się do budynków niszcząc płytki i parkiety. Ale na horyzoncie pojawia się nadzieja dzięki ICE & DUST-AWAY (CMA) - inteligentnej alternatywie dla soli drogowej, która dba o zdrowie naszych drzew, łapy naszych zwierząt, naszą drogocenną infrastrukturę i czystość naszego powietrza.

 

ICE & DUST-AWAY (CMA) – racjonalny wybór

 

Można wierzyć lub nie, ale rzeczywisty koszt soli drogowej obejmuje więcej niż tylko cenę samej soli. Rozciąga się on na nasze środowisko - szkodząc naszym drzewom i ponosząc dodatkowe koszty. Z drugiej strony, ICE & DUST-AWAY oferuje trwałe rozwiązanie, które jest bardzo łagodne dla przyrody. W związku z tym na dłuższą metę wykorzystując CMA do odladzania oszczędzamy pieniądze, chroniąc naszą przyrodę i infrastrukturę.

 

Nie jest tajemnicą, że zwykła sól drogowa na pierwszy rzut oka wydaje się przyjazna dla budżetu ze względu na niżą cenę jednostkową za tonę produktu. Jednak gdy weźmiemy pod uwagę to, że czas działania popularnej soli drogowej wynosi około 8 godzin, a produktu ICE & DUST-AWAY do 60 godzin, czyli to że CMA jest znacznie bardziej wydajne i działa w niższych temperaturach. Oraz zaczniemy liczyć dodatkowe „ukryte koszty” stosowania soli drogowej, takie jak naprawa nawierzchni, infrastruktury czy wymiana przydrożnej zieleni, to końcowy wynik wychodzi zupełnie inaczej.

 

ICE & DUST-AWAY – niezawodna moc topienia lodu

 

Doświadczenie i dowody potwierdzają skuteczność CMA w topieniu lodu. ICE & DUST-AWAY od wielu lat wykorzystywane jest do walki ze skutkami surowych skandynawskich zim. Topi lód równie skutecznie jak tradycyjna sól drogowa, ale bez szkodliwych skutków ubocznych i ukrytych kosztów.

 

Łatwość użytkowania - przewaga ICE & DUST-AWAY

 

Zastosowanie CMA nie może być prostsze. Aplikacja płynu oznacza bardziej równomierne rozprowadzenie produktu na nawierzchni w porównaniu z solą drogową, która może być zdmuchnięta przez przejeżdżające samochody, odladzając tylko miejscowo i często tworząc niebezpieczne koleiny. ICE & DUST-AWAY może być stosowany z wyprzedzeniem, aby zatrzymać powstanie lodu, zanim jeszcze ten się uformuje. Dzięki długiemu czasowi działania, spodziewając się ujemnych temperatur i opadów śniegu, możemy zabezpieczyć nawierzchnię przed wystąpieniem niebezpiecznych warunków.

 

 

Poniższe zdjęcia pokazują efekt wnoszenia soli drogowej do budynków, który z czasem prowadzić może do uszkodzeń powierzchni.

 

Sól drogowa wnosi się do budynkówSól drogowa wnosi się do budynków

Sprzedaż soli drogowej oraz ICE & DUST-AWAY (CMA)

Skontaktuj się z nami

  1. pl

ICE & DUST-AWAY lepszy niż sól drogowa

 


 

DUST AWAY

STRONA GŁÓWNA

KONTAKT:

ICE & DUST AWAY

Logo BKD & Partners - sól drogowa, CMA, ICE & DUST-AWAY

 


 

SÓL DROGOWA

O NAS

Bożena Katarzyna Dobrowolska

telefon: +48 509 599 409

Adres: 91-004 Łódź,

ul. Lutomierska 48/13

NIP: 7331028800

REGON: 471499575