Bożena Katarzyna Dobrowolska

telefon: +48 509 599 409

Adres: 95-015 Głowno,

ul. Łąkowa 18

NIP: 7331028800

REGON: 471499575 

O NAS

SÓL DROGOWA

 


 

Logo BKD & Partners - sól drogowa, CMA, ICE & DUST-AWAY

ICE & DUST AWAY

FLOKULANTY:

KONTAKT:

STRONA GŁÓWNA

DUST AWAY

 


 

Najnowszej generacji wysokiej czystości gliniany stosowane do oczyszczania ścieków i wody.

 Ekologiczne środki do odladzania dróg i redukcji pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5.

 1. pl
 2. en

Skontaktuj się z nami

Sprzedaż soli drogowej oraz ICE & DUST-AWAY (CMA)

Rozwój gospodarczy, wzrost konkurencyjności, wysokie koszty zatrudnienia, błędy pracy ludzkiej, wyższa wydajność, lepsza jakość produktu, większy poziom bezpieczeństwa, wymusza na przedsiębiorcach wprowadzenia nowoczesnych i praktycznych rozwiązań.

 

W niektórych miastach Europy a zwłaszcza na odcinkach dróg, gdzie ryzyko tworzenia się lodu jest wysokie (mosty), na odcinkach zagrożonych śliskością (wzniesienia) i o dużym natężeniu ruchu (autostrady i obwodnice), firmy zarządzające drogami instalują automatyczne systemy odladzania.

 

Automatyczny, płynny system odladzania łączy pomiary wykonane za pomocą czujników meteorologicznych i czujników nawierzchni. System w zaledwie kilka sekund uruchamia aktywne czujniki i rozprowadza niekorozyjny środek odladzający, pokrywając optymalnie powierzchnię na kilka sekund przed opadami śniegu i utworzeniem się lodu.

 

Automatyczny system zraszania i zapobiegania gołoledzi został zainstalowany w Polsce  na drodzę ekspresowej S2, południowej obwodnicy Warszawy Puławska-Lubelska.

 

Odladzanie automatyczne płynnym środkiem niekorozyjnym sprawdzi się również na dachach wielkopowierzchniowych magazynów, gdzie tradycyjne usuwanie śniegu łopatą powoduje uszkadzanie drogich elementów dachowych a posypywanie dachu chlorkami koroduje i kruszy materiały.

 

System płynnego odladzania przynosi wiele korzyści. Zintegrowany system wcześniej niż człowiek reaguje na potrzebę opryskiwania nawierzchni dróg. Środek niekorozyjny nie niszczy drogich materiałów budowli, dróg i jest przyjazny dla ludzi, zwierząt, roślin. System zużyje środek odladzający tylko wtedy, gdy zaistnieje taka potrzeba. Ograniczy też wysoki koszt utrzymania pracowników, eksploatacji maszyn, środków transportu. Przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach i zwiększy komfort użytkowania.

 

Zalety ekologicznego produktu ICE & DUST-AWAY pozwalają na wykorzystanie środka w najnowszych technologiach automatycznego systemu odladzania.

 

 • ICE & DUST-AWAY zgodnie z oświadczeniem producenta nie niszczy i nie koroduje materiałów.
 • ICE & DUST-AWAY jest gotowym do użycia roztworem
 • Jest bardzo wydajny, ponieważ 1000 litrów ICE & DUST-AWAY starczy na pokrycie 25000m2-100000m2 powierzchni (w zależności zapotrzebowania i od grubości pokrycia).
 • Zastosowanie środka odladzającego ICE & DUST-AWAY tuż przed opadem skutecznie zabezpieczy nawierzchnię przed tworzeniem się lodu i przywieraniem śniegu do podłoża.
 • ICE & DUST-AWAY rozpuszcza śnieg/lód w bardzo niskich temperaturach do -31,5 ˚C.
 • ICE & DUST-AWAY jest jedynym produktem na rynku polskim z ekologiczną etykietą NORDIC ECOLABEL
 • ICE & DUST-AWAY jest przyjazny dla ludzi i dla natury.
 • Odladzanie z użyciem ICE & DUST-AWAY zmniejszy zanieczyszczenie powietrza spowodowane CO2 (zgodnie z przeprowadzonymi badaniami redukuje PM10 i PM2,5 do -35%)
 • Rozpylony ICE & DUST-AWAY tworzy na powierzchni przezroczystą powłokę, która jak klej zatrzymuje cząsteczki pyłu PM i nie pozwala unieść się im w powietrze.

 

 

 

 

Załączone filmy są własnością firmy Boschung.

 

 

Spryskiwanie powierzchni środkiem ICE & DUST-AWAY

Inteligentne odladzanie niekorozyjnym środkiem ICE & DUST-AWAY

13 listopada 2020