13 listopada 2020

Inteligentne odladzanie niekorozyjnym środkiem ICE & DUST-AWAY

Spryskiwanie powierzchni środkiem ICE & DUST-AWAY

Rozwój gospodarczy, wzrost konkurencyjności, wysokie koszty zatrudnienia, błędy pracy ludzkiej, wyższa wydajność, lepsza jakość produktu, wyższy poziom bezpieczeństwa, wymusza na przedsiębiorcach wprowadzenia nowoczesnych i praktycznych rozwiązań.

 

W niektórych miastach Europy a zwłaszcza na odcinkach dróg, gdzie ryzyko tworzenia się lodu jest wysokie (mosty), na odcinkach zagrożonych śliskością (wzniesienia) i o dużym natężeniu ruchu (autostrady i obwodnice), firmy zarządzające drogami instalują automatyczne systemy odladzania.

 

Automatyczny płynny system odladzania łączy pomiary wykonane za pomocą czujników meteorologicznych i czujników nawierzchni. System w zaledwie kilka sekund uruchamia aktywne czujniki i rozprowadza niekorozyjny środek odladzający, pokrywając optymalnie powierzchnię na kilka sekund przed opadami śniegu i utworzeniem się lodu.

 

Automatyczny system zraszania i zapobiegania przed gołoledzią został zainstalowany w Polsce  na drodze ekspresowej S2, południowej obwodnicy Warszawy Puławska-Lubelska.

 

Automatyczne odladzanie płynnym środkiem niekorozyjnym sprawdzi się również na dachach wielkopowierzchniowych magazynów, gdzie tradycyjne usuwanie śniegu łopatą powoduje uszkadzanie drogich elementów dachowych a posypywanie dachu chlorkami koroduje i kruszy materiały.

 

System płynnego odladzania z zastosowaniem niekorozyjnego środka ICE & DUST-AWAY przynosi wiele korzyści. Zintegrowany system wcześniej niż człowiek zareaguje na potrzebę opryskiwania nawierzchni a niekorozyjny środek ICE & DUST-AWAY w postaci roztworu, skutecznie zabezpieczy drogę przed oblodzeniem i rozpuści bieżący marznący opad. Automatyczny system zużyje środek odladzający tylko wtedy, gdy zaistnieje taka potrzeba. System pracuje bezoobsługowo, zatem obniży wysoki koszt utrzymania pracowników, eksploatacji maszyn, środków transportu. Ciągłe zamarzanie, rozmarzanie, solenie dróg, niszczy nawierzchnię. Sól drogowa tworzy błoto pośniegowe, które należy sprzątnąć, nie usunięte tworzy na drogach niebezpieczne dla ruchu zmarzliny. ICE & DUST-AWAY rozpuszcza śnieg/lód i pozostawia suchą, pozbawioną śliskości nawierzchnię. Zimowe utrzymanie dróg jest drogie. Sprzątanie i naprawianie szkód po zimie też jest drogie. Sól niszczy drogi, koroduje nasze samochody, niszczy obuwie, uczula łapy zwierząt, przedostaje się do gleby, niszczy drzewa i zanieczyszcza wody. Każdego roku wiosna pokazuje nam dziurawe drogi, których naprawa kosztuje miliony.

Automatyczny system płynnego odladzania z zastosowaniem ICE & DUST-AWAY, obniży Państwa wydatki związane z utrzymaniem dróg, zwiększy komfort użytkowania i sprawi, że nasze drogi będą bezpieczniejsze. ICE & DUST-AWAY jest środkiem ekologicznym w przeciwieństwie do innych odladzających środków dopuszczonych do zimowego utrzymania dróg. Jest środkiem bezpiecznym dla ludzi i dla przyrody, nie niszczy dróg, budowli, maszyn, nie koroduje samochodów.

 

Potwierdzono naukowymi badaniami, że ICE & DUST-AWAY oczyszcza ze smogu powietrze, zatrzymuje pyły PM10, PM2,5 niebezpieczne dla zdrowia i życia człowieka.

 

ICE & DUST -AWAY jest produkowany zgodnie z normą ISO 9001 i ISO 14001.

 

W 2001 r. środek odladzający ICE & DUST-AWAY otrzymał Nordic Ecolabel.

.

ICE & DUST-AWAY jest produktem sprawdzonym i stosowanym od lat w krajach Europy, w Skandynawii, Moskwie.

 

Jako dystrybutor w Polsce oferujemy ICE & DUST-AWAY w dużych ilościach, w cenach producenta.

 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą produktu i zapraszamy do stałej współpracy. 

 

Zalety ekologicznego produktu ICE & DUST-AWAY pozwalają na wykorzystanie środka w najnowszych technologiach automatycznego systemu odladzania.

 

  • ICE & DUST-AWAY jest jedynym produktem na rynku polskim z ekologiczną etykietą NORDIC ECOLABEL
  • ICE & DUST-AWAY zgodnie z oświadczeniem producenta nie niszczy i nie koroduje materiałów.
  • ICE & DUST-AWAY jest gotowym do użycia roztworem
  • Jest bardzo wydajny, ponieważ 1000 litrów ICE & DUST-AWAY starczy na pokrycie 25000m2-100000m2 powierzchni (w zależności zapotrzebowania i od grubości pokrycia).
  • Zastosowanie środka odladzającego ICE & DUST-AWAY tuż przed opadem skutecznie zabezpieczy nawierzchnię przed tworzeniem się lodu i przywieraniem śniegu do podłoża.
  • ICE & DUST-AWAY rozpuszcza śnieg/lód w bardzo niskich temperaturach do -31,5 ˚C.
  • ICE & DUST-AWAY jest przyjazny dla ludzi i dla natury.
  • Odladzanie z użyciem ICE & DUST-AWAY zmniejszy zanieczyszczenie powietrza spowodowane CO2 (zgodnie z przeprowadzonymi badaniami redukuje PM10 i PM2,5 do -35%)

 

 

 

 

Załączone filmy są własnością firmy Boschung.

 

 

Sprzedaż soli drogowej oraz ICE & DUST-AWAY (CMA)

Skontaktuj się z nami

  1. pl

ICE & DUST-AWAY lepszy niż sól drogowa

 


 

DUST AWAY

STRONA GŁÓWNA

KONTAKT:

ICE & DUST AWAY

Logo BKD & Partners - sól drogowa, CMA, ICE & DUST-AWAY

 


 

SÓL DROGOWA

O NAS

Bożena Katarzyna Dobrowolska

telefon: +48 509 599 409

Adres: 91-004 Łódź,

ul. Lutomierska 48/13

NIP: 7331028800

REGON: 471499575