11 sierpnia 2020

ICE & DUST-AWAY - Przyjazny dla środowiska i efektywny środek 
do odladzania i wiązania pyłu w jednym!

Octan wapniowo-magnezowy do zimowego utrzymania dróg

Najbardziej niekorozyjny na rynku, ekologicznie oznakowany produkt do zimowego utrzymania dróg, chodników i dachów.

 

Połączenie octanu wapniowo-magnezowego i mrówczanu potasu daje ICE & DUST-AWAY unikalne właściwości antykorozyjne, dzięki czemu jest kompatybilny z każdą powierzchnią lub metalem, w tym z metalami ocynkowanymi.


W 2017 r. duńskie władze Storebælt ogłosiły wyniki własnych długoterminowych testów korozyjnych przeprowadzonych w latach 2001-2017. Wyniki pokazują, że obiekty poddane działaniu 25% roztworu CMA nie wykazały oznak korozji. Obiekty, które zostały potraktowane 22% roztworem chlorku sodu wykazały korozję wokół krawędzi, podczas gdy powierzchnie nie zostały znacząco skorodowane.

 

Unikalny produkt, który jest dostępny w różnych formach dla bardziej elastycznego zastosowania.

 

Alumichem A/S opracował unikalny produkt do zimowego utrzymania dróg w różnych formach, z której każda została zaprojektowana z myślą o wydajnym działaniu w różnych warunkach pogodowych i temperaturowych.


ICE & DUST-AWAY temperatura zamarzania -14 o C
ICE & DUST-AWAY +25 temperatura zamarzania -19 o C
ICE & DUST-AWAY +50 temperatura zamarzania -23 o C
ICE & DUST-AWAY +75 temperatura zamarzania -31,5 o C

 

Efekt apliikacji na chodniku roztworu octanu wapniowo magnezowego

 

ICE & DUST-AWAY jest efektywnym, bezpiecznym i łatwym w użyciu środkiem przeznaczonym do zimowego utrzymania dróg z niekończącymi się możliwościami:

 

Zimowe utrzymanie terenów gmin i miast – szczególnie stosowany na obszarach, gdzie konieczna jest ochrona drzew, roślin, wody w stawach i jeziorach oraz wód gruntowych.


W wielu skandynawskich miastach ICE & DUST-AWAY jest stosowany przez gminy w celu zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza pyłem zawieszonym (PM), które jest szczególnie wysokie w sezonie zimowym.

 

“Ciągłe stosowanie ICE & DUST-AWAY przez gminę Sztokholm w sezonie zimowym na około 35 ulicach zaowocowało redukcją średnio o około 35% średnich dziennych PM10.”


Zimowe utrzymanie terenów prywatnych – coraz więcej właścicieli firm i domów woli bezpieczną, wydajną i przyjazną dla środowiska alternatywę dla soli drogowej.

 

Zimowe utrzymanie dachów wielkopowierzchniowych - jedyny dostępny na rynku ekologiczny, niekorozyjny preparat do odladzania dachów wielkopowierzchniowych.


Transport - gwarantuje bezpieczną podróż dzięki skutecznemu odladzaniu lotnisk, promów, dworców kolejowych, miejsc parkingowych, ścieżek rowerowych i chodników.


Centra handlowe, sklepy, supermarkety, restauracje - ICE & DUST-AWAY gwarantuje bezpieczne wejście do obiektów, nie pozostawiając żadnych śladów i pozostałości w środku obiektu.


Hotele - ICE & DUST-AWAY zapewnia bezpieczeństwo na parkingach i wejściach oraz nie pozostawia śladów w salach hotelowych i pokojach.

 

Ogrody zoologiczne, hotele dla zwierząt, farmy, szkółki jeździeckie – skuteczne odladzanie i konserwacja zimowa, bez absolutnie żadnego niebezpiecznego wpływu na zdrowie zwierząt.

 

Boiska sportowe ze sztuczną nawierzchnią – ICE & DUST-AWAY jest idealny do zimowego utrzymania boisk sportowych ze sztucznej nawierzchni (typu ORLIK), ponieważ nie jest niebezpieczny dla ludzi oraz wód gruntowych.

Sprzedaż soli drogowej oraz ICE & DUST-AWAY (CMA)

Skontaktuj się z nami

  1. pl

ICE & DUST-AWAY lepszy niż sól drogowa

 


 

DUST AWAY

STRONA GŁÓWNA

KONTAKT:

ICE & DUST AWAY

Logo BKD & Partners - sól drogowa, CMA, ICE & DUST-AWAY

 


 

SÓL DROGOWA

O NAS

Bożena Katarzyna Dobrowolska

telefon: +48 509 599 409

Adres: 91-004 Łódź,

ul. Lutomierska 48/13

NIP: 7331028800

REGON: 471499575