02 sierpnia 2019

Czystsza woda w jeziorach i powietrze w Sztokholmie dzięki użyciu CMA / ICE & DUST-AWAY (octan wapnia i magnezu) 

Octan wapniowo-magnezowy do zimowego utrzymania dróg

CMA / ICE & DUST AWAY (octan wapnia i magnezu) od Nordisk Aluminat A / S przyczynia się do poprawy sytuacji ekologicznej w Sztokholmie.

 

Gmina Sztokholm jest pionierem w bardzo ważnym przejściu od konwencjonalnych produktów do odladzania i tłumienia kurzu do produktów z oznakowaniem ekologicznym - CMA / ICE & DUST-AWAY. Jednym z wyzwań dla Sztokholmu związanych z ochroną środowiska naturalnego, jakie stawia przed nami "człowiek", jest szerokie stosowanie opon zimowych z kolcami, co jest dozwolone od 1 października do 15 kwietnia, kiedy to udział opon z kolcami wzrasta do 75%. Zgodnie z dyrektywą UE (1999/30 / EG) dzienne średnie PM10 nie powinno przekraczać 50 μg/m3 przez ponad 35 dni w ciągu każdego roku. Długoterminowe pomiary wykazały wysoki poziom PM10 w Sztokholmie i wzdłuż ruchliwych dróg i autostrad w Szwecji w okresie zimowym i wiosennym: średnie miesięczne PM10 w Sztokholmie zaobserwowano powyżej 80 μg/m3 w marcu i kwietniu w latach 1999–2004 i średnie dzienne przekraczające 200 μg/m3 przez kilka dni w ciągu każdego roku.

 

Już w 2004 r. Gmina zaczęła opracowywać własną metodologię, poszukując środków mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza w postaci cząstek stałych, a po przetestowaniu około 10 różnych środków, produktów i technik znalazła tę, która przyczyniła się w najbardziej optymalny sposób do redukcji PM 10 w centrum miasta i na kilku ulicach o dużym natężeniu ruchu - zastosowanie oznakowanego ekologicznie produktu Nordisk Aluminat A/S - CMA / ICE & DUST-AWAY. Ten produkt był stale używany w sezonach zimowych na około 35 ulicach od 2013-2014 i zgodnie z regularnymi pomiarami PM10 można stwierdzić, że zastosowanie octanu wapnia i magnezu (CMA, ICE & DUST-AWAY jako 25% roztworu wodnego) na nawierzchni drogi w warunkach suchych spowodowało średnie zmniejszenie dziennych średnich PM10 o około 35%. Inne środki, takie jak intensywne zamiatanie lub mycie chodników, spowodowały marginalne zmniejszenie (<10%) i nie wykazały istotnego wpływu na PM10.

 

Zastosowanie CMA / ICE & DUST-AWAY (octan wapnia i magnezu) na drogach w Sztokholmie z pewnością przyczyniło się również do czystszych i bezpieczniejszych ulic, ponieważ produkt jest znany z doskonałych właściwości odladzających, a co ważniejsze - z ochrony roślin i drzew oraz przyczynił się do lepszej jakości wody w jeziorach i źródłach w centrum miasta. Produkt jest w pełni i łatwo biodegradowalny i nie ma szkodliwego wpływu na wody gruntowe lub zieleń.

 

Źródło: „Studies of some measures to reduce road dust emissions from paved roads in Scandinavia” Michael Norman, Christer Johansson, A Stockholm Environment and Health Administration

Sprzedaż soli drogowej oraz ICE & DUST-AWAY (CMA)

Skontaktuj się z nami

  1. pl

ICE & DUST-AWAY lepszy niż sól drogowa

 


 

DUST AWAY

STRONA GŁÓWNA

KONTAKT:

ICE & DUST AWAY

Logo BKD & Partners - sól drogowa, CMA, ICE & DUST-AWAY

 


 

SÓL DROGOWA

O NAS

Bożena Katarzyna Dobrowolska

telefon: +48 509 599 409

Adres: 91-004 Łódź,

ul. Lutomierska 48/13

NIP: 7331028800

REGON: 471499575